Náš velikonoční putování jsme zahájili po ubytování prohlídkou zámku v Ratibořicích. Poté jsme odjeli do Červeného Kostelce, abychom si prošli Babiččino údolí zpět do Ratibořic. Podívali jsme se na zříceninu hradu Červená Hora a Rýzmburk. Zakončili jsme u Rudrova mlýna u zeleného velikonočního piva. V sobotu jsme odjeli do Hlavňova, abychom poznali Broumovské stěny od Hvězdy až po Korunu. Pokračovali jsme na Božanovský Špičák a přes Bludiště do Machova. Túra byla docela namáhavá pro svou členitost, ale stála za to. V neděli byla túra lehčí a pohodová v Jestřebích horách. Cestou nás provázela řada bunkrů z našeho opevnění. Tento den byl nejteplejší, tak jsme večer mohli posedět u ohně u bečky piva. V pondělí samozřejmě žádná příslušnice něžného pohlaví nemohla přijít o šmigrust. Na tom si chlapi dali záležet. Po snídani jsme opustili Ratibořice a zajeli do Orlických hor, kde jsme udělali poslední kratší velikonoční výšlap ze Zákoutí u Deštného na Šerlich, Velkou Deštnou a přes Luisino údolí a Studený vrch do Zákoutí, odkud jsme jeli domů. Počasí bylo mimo teplejší neděli slušné, ale poměrně chladné a větrné. Ubytování jsme měl v bungalovech a ve vile naproti hotelu Holzbecher, kde jsme chodili na snídaně a večeře, které byly výborné. Domů jsme spokojeně dorazili kolem 19. hodiny.
https://1drv.ms/f/c/3de15a774e7e5666/IgAs58G35I-RS7DzaW70Gre1AXiADUTerFp79VlswxnuxyY?e=mo8jck
